Sekrety/widoczki – warsztaty

Opublikowano: środa, 20 listopad 2019

28 października w dworku w Sobolach odbył się wernisaż i premiera książki, wydanej przez Fundację Sobole oraz spotkanie z artystami – Magdaleną i Ludomirem Franczakami oraz prelekcja dr Krzysztofa Czubaszka, jako podsumowanie projektu: „Sobole - nasze miejsce. Historie międzypokoleniowe”,
Podczas wernisażu Magdalena Franczak poprowadziła warsztaty Sekrety/widoczki. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy VII i VIII. Pani Magdalena opowiedziała uczniom historię powstania takich zajęć:

"Sekrety/widoczki to długodystansowy projekt zapoczątkowany w dzieciństwie, w czasach PRL- u, kiedy wraz z koleżankami upiększałyśmy rzeczywistość́ instalacjami usytuowanymi w ziemi Używałyśmy tego, co najbardziej kolorowe- czerwonych tabletek nasercowych, papierków będących wspomnieniem po czekoladowym cukierku, kwiatowych płatków, szkiełek z pobliskiego cmentarnego śmietnika. Wszystko przykryte okrągłym dnem od butelki i kołderką ziemi. Ekspozycja tylko dla wtajemniczonych. Warsztaty z robienia sekretów odbyły się już w Słupsku, Lublinie, Toruniu, Warszawie, Białymstoku, Flensburgu, Budapeszcie i Hasle i stały się międzynarodowym rytuałem."

Tym razem zagościły w Sobolach!

Odsłony: 405

Strefa logowania