Andrzejkowe czary mary

Opublikowano: środa, 12 luty 2020

W czwartek 28 listopada odbyła się długo oczekiwana zabawa andrzejkowa przygotowana przez p. Barbarę Sergiel i p. Edytę Więcławską.

W tym roku po raz pierwszy zabawa została podzielona na dwie części od godziny 11.30 swoją imprezę miały klasy 0-3, zaś dla uczniów klas IV-VIII zabawa rozpoczęła się o 14.00.

Sala gimnastyczna została zamieniona w "salę wróżb". Uczniowie klasy VII  zadbali o magiczny nastrój, przeprowadzając wróżby i różne śmieszne konkurencje.
Ci niezwykli wróżbiciprzepowiadali wszystkim chętnym przyszłość z kości, wróżyli również ze szklanej kuli, magicznych serc. Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw 
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki, na których widniały nazwy zawodów przyszłości, bądź szukał swojej szczęśliwej liczby. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
            Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Była też dobra muzyka. Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę. Uczniowie klas IV-VIII mieli również możliwość zjedzenia zamówionych kebabów, co również było dla nich sporą atrakcją. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Podczas zabawy andrzejkowej Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż ciasteczek, a pozyskane fundusze zostały przekazane na cele charytatywne.

Odsłony: 248