WIZYTA POLICJANTÓW

Opublikowano: środa, 04 lipiec 2018

18.06.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Radzyniu Podlaskim, w którym brały udział dzieci z punktu przedszkolnego, oraz kl. I-III.

 Na początku st. sierż.  Piotr Woszczak rozmawiał z dziećmi na temat „Bezpiecznych wakacji .” Wychowankowie dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drogach, przestrzegać zasad kąpieli w miejscach do tego wyznaczonych oraz zasady obchodzenia się z obcym, nierzadko agresywnym psem.

Następnie przewodnicy psów służbowych opowiedzieli dzieciom na czym polega ich praca oraz pokazali przedmioty, które wykorzystują w działaniach związanych ze służbą psów. Przeprowadzili krótki pokaz związany z atakiem policyjnych ”wilczurów” oraz omówili potrzeby dbania o czworonogów. Dzieci z dużym zainteresowaniem przyglądały się tym umiejętnościom.

Na zakończenie dzieci zaprzyjaźniły się z jednym z psów, który nie krył zadowolenia z pieszczot jakimi obdarzyły go dzieci. Serdecznie dziękujemy policjantom i czworonogom, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.

 

 

 

Odsłony: 412