WYCIECZKA EDUKACYJNA DO LUBLIN

Opublikowano: niedziela, 15 wrzesień 2019

          We wtorek 10 września 2019 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sobolach, Zakrzewie     i Kępkach uczestniczyli  w wycieczce do Lublina. Celem wyjazdu było zwiedzanie obozu na Majdanku, gdzie w latach 1941 -1944 mieścił się hitlerowski obóz zagłady.  Uczniowie zostali oprowadzeni szlakiem, który przemierzali więźniowie po przybyciu do obozu. Dowiedzieli się o komorach gazowych, w których Niemcy mordowali ludzi przy użyciu  cyklonu B, oraz zwiedzili baraki obozowe i poznali warunki, w których żyli więźniowie - mężczyźni, kobiety i dzieci. Ogromne wrażenie zrobiło na wszystkich krematorium  oraz "doły śmierci". Zwiedzanie zakończyło się przy Pomniku Walki i Męczeństwa - Mauzoleum, któremu nadano kształt urny, w której złożono prochy więźniów Majdanka. Była to żywa lekcja historii i patriotyzmu i okazja do oddania hołdu ofiarom nazizmu, oraz snucia refleksji na temat życia w wolnym i niepodległym kraju.

          Drugim punktem wycieczki były pokazy z fizyki zorganizowane przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej, Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Lubelskie Towarzystwo Edukacyjno-Naukowe. W programie pokazów uczniowie zobaczyli: interesujące eksperymenty z ruchu obrotowego, ciepła, prądu elektrycznego i rezonansów, trudne lub niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak również takie, które przy pomocy najprostszych środków można powtórzyć w domu. Ten punkt wycieczki był wspaniałą zabawą z fizyką.

         Ostatnim punktem  wycieczki do Lublina był pobyt w McDonald's.

Uczestnicy zadowoleni i szczęśliwi wrócili do domu. Czekają na kolejny wspólny wyjazd integrujący uczniów gminy Ulan-Majorat

 

 

 

   

Odsłony: 347

Strefa logowania