Bal Karnawałowy 2020 :)

Opublikowano: czwartek, 23 styczeń 2020

  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W piątek 13 stycznia 2020 roku  w naszym Przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy.

 

 

 

Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek 2020

Opublikowano: czwartek, 23 styczeń 2020

Wszyscy kochamy Boże Narodzenie, cieszymy się z narodzenia Pana, choinki, śniegu, góry prezentów. Chyba nigdzie na świecie to święto nie raduje dzieci tak, jak w Polsce. Przy wigilijnym stole nie brakuje wspólnie śpiewanych kolęd i pastorałek, ciepłych, wypływających prosto z serca pieśni. Zawiła polska historia sprawiła, że w trudnych dla kraju chwilach kolędy przestały być utworami czysto religijnymi. Tradycyjne kolędy wzbogacał wówczas wątek patriotyczny, obyczajowy. W tych pieśniach odnajdujemy obok historii narodzin Zbawiciela, historię narodzin wolnej Polski. Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym - radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową .Odmianą kolędy jest pastorałka, która choć ma świecki charakter i związana jest z życiem codziennym, to potrafi dostarczyć wielu niezapomnianych wzruszeń i emocji.

Właśnie tak głębokich przeżyć dostarczył zorganizowany 10 stycznia 2020 r. Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek w Ulanie- Majoracie pod patronatem Pana Wójta Jarosława Koczkodaja w którym co roku Nasze Przedszkole bierze czynny udział.

 

Sw. Mikołaj w Przedszkolu

Opublikowano: poniedziałek, 09 grudzień 2019

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Już pod koniec listopada przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów.

6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników  – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radych świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok. 

Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

Bezpieczne Ferie

Opublikowano: czwartek, 23 styczeń 2020

Zbliżają się ferie zimowe. Wszyscy się cieszymy, bo jest to czas wolny od zajęć szkolnych, czas swobody i radości. Jednak nie możemy zapominać o naszym bezpieczeństwie. Dlatego w przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla klas I-III w trakcie których dzieci obejrzały prezentację multimedialną i  dowiedziały się  jakich zasad  bezpieczeństwa należy stosować  podczas ferii .  Dzieci wspólnie wykonały plakat pt. „ Bezpieczne ferie zimowe”.  

 

 

Wycieczka Mikołajkowa do Lublina

Opublikowano: poniedziałek, 09 grudzień 2019

5 grudnia odbyła się wycieczka „Mikołajkowa” przedszkolaków i klas I-III do Lublina.

 W ramach wycieczki dzieci udały się do Multikina na seans filmu „ Kraina lodu 2”-ulubiona bajka najmłodszych.  Akcja animacji  rozgrywa się po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwszej części. Tym razem na bohaterów czekają zupełnie nowe przygody. Anna, Elza, Kristoff i Olaf wyruszą w podróż, by dowiedzieć się czegoś o historii królestwa. Dzięki temu widzowie poznają lepiej losy rodziców księżniczek.

      Po seansie dzieci udały się na pokazy robotów do Robopark jako międzynarodowej wystawie interaktywnej. Dzięki najnowocześniejszym technologiom mogły wejść w interakcje z 70 robotami. Dzieci zobaczyły prawdziwy teatr robotów, zanurzyły się w wirtualnej rzeczywistości i siłą umysłu zmusiły przedmioty do latania. Nauka wymieszana z doskonałą zabawą, zetknięcie z super technologią, te cele wycieczka osiągnęła ponad wszelką wątpliwość.

Swój wyjazd najmłodsi zakończyli wizytą w McDonald’s.

 

Strefa logowania