Dzień mamy

Opublikowano: wtorek, 26 maj 2020

Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany. W Polsce obchodzone jest 26 maja.W przedszkolu ten dzień okazał się również wyjątkowy.

Dzieci wykonały wspaniałe prezenty dla swoich Kochanych Mam w postaci kwiatów,  dla tatusiów przygotowały bryloczki do kluczy. Przedszkolaki przygotowały piękny występy dla rodziców oneline w formie Koncertu podczas którego miały możliwość wyrecytować wiersze i zaśpiewać piosenki z dedykacją dla mam i tatusiów.

"Mamo, tak bardzo Cię kocham
i dziękuję Ci za wszystko.
Za Twój uśmiech, który ogrzewa
mnie w różnych chwilach życia,
a najbardziej dziękuję Ci za to, że jesteś."

3 maja Świeto Narodowe

Opublikowano: środa, 20 maj 2020

Święto Narodowe Trzeciego Maja – polski święto państwowe obchodzone 3 maja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się  Hymnu Mazurka Dąbrowskiego czy poznają znaczenie Symboli Narodowych: flaga, godło, barwy biało-czerwone.

 

Kto Ty jesteś?

- Kto ty jesteś?
- Polak mały.
- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.
- Gdzie ty mieszkasz?
- Między swymi.
- W jakim kraju?
- W polskiej ziemi.
- Czym ta ziemia?
- Mą ojczyzną.
- Czym zdobyta?
- Krwią i blizną.
- Czy ją kochasz?
- Kocham szczerze.
- A w co wierzysz?
- W Polskę wierzę.
- Coś ty dla niej?
- Wdzięczne dziecię.
- Coś jej winien?
- Oddać życie.

Władysław Bełza

ZDALNE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

Opublikowano: piątek, 03 kwiecień 2020

Z powodu epidemii koronawirusa od 16 marca zajęcia w przedszkolu są prowadzone zdalnie.  Pani Ania  każdego dnia prowadzi zajęcia – video konferencje. Na takich zajęciach nauczyciel  prowadzi dialog z maluchami, czyta bajki i opowiadania, śpiewa piosenki czy też tańczy.  Dzieci przygotowują proste prace plastyczne z rzeczy dostępnych w każdym domu.

Starszaki poprzez zabawę przeliczają elementy, porównują zbiory czy też samodzielnie piszą i czytają. Dzięki współpracy z rodzicami zajęcia przynoszą efekty a podstawa programowa jest bez przeszkód realizowana.

 Wszystko jest jak… w przedszkolu. Maluch bawi się i uczy, a każde spotkanie odbywa się zdalnie, za pośrednictwem komputera.

Czytaj więcej: ZDALNE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU

Informacja dla Rodziców naszych Przedszkolaków

Opublikowano: wtorek, 05 maj 2020

Szanowni Państwo, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo Waszych dzieci i rodzin oraz personelu, a także czas potrzebny do właściwego przygotowania obiektów do realizacji działań opiekuńczo-wychowawczych w okresie pandemii wynikający z wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego informujemy, iż najwcześniejsza, bezpieczna data prawdopodobnego uruchomienia placówek to 18 maja 2020 r.

Rodzice, którzy zadeklarowali potrzebę objęcia opieką ich dzieci w nadal obowiązującym okresie epidemicznym, zostaną indywidualnie poinformowani do dnia 14 maja 2020 r., czy ustalona data zostanie utrzymana.

Rodzice zostaną powiadomieni również o nowych zasadach bezpiecznego pobytu w placówce.

Informujemy jednocześnie, że do 24 maja 2020 r. został przedłużony okres pobierania zasiłku opiekuńczego dla rodziców dzieci do lat ośmiu.

DNI OTWARTE

Opublikowano: piątek, 13 marzec 2020

                   Dni otwarte

w Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej

                          w Sobolach

                                                                                      

Zapraszamy przyszłych przedszkolaków wraz z rodzicami

 do naszego przedszkola na dni otwarte

24.03.2020 i 28.04.2020 w godzinach 9.00-11.00

 

Spotkania będą okazją do wspólnych zabaw: integrujących, ruchowych, plastycznych i konstrukcyjnych działań twórczych oraz wielu innych wesołych, ulubionych zabaw naszych przedszkolaków.

Strefa logowania